روزنامه واشنگتن‌پست 21 ژوئیه 2012 (31 تیر) در مقاله‌ای به طرح ادعاهایی در مورد ایران پرداخت و نوشت: بمب‌گذاری در اتوبوس حامل گردشگران اسرائیلی در بلغارستان در روز چهارشنبه این واقعیت تلخ را برجسته می‌کند که ایران، جنگ در فضای تروریسم را آغاز کرده است. ایران با استفاده از خاک کشورها و گاهی به کارگیری نیروهای خودی یا دست‌نشانده‌هایی مانند حزب‌الله لبنان به طور هدفمند نه‌تنها دیپلمات‌های دشمنان خود مانند اسرائیل و عربستان، بلکه غیرنظامیان را نیز مورد حملات تروریستی قرار می‌دهد. حمله تروریستی در بلغارستان که در آن پنج اسرائیلی کشته شدند، نهمین توطئه تروریستی ایران در سال جاری و سومین مورد در این ماه بوده است.

در ادامه مقاله آمده است: مقامات ایرانی اشاره کرده‌اند به‌دنبال انتقام ترور دانشمندان هسته‌ای خود و اقدام متقابل به دلیل حملات سایبری اسرائیل و آمریکا هستند. اما در بیانیه شورای امنیت در روز پنج‌شنبه آمده است: «هر گونه حمله تروریستی فارغ از انگیزه آن، جنایتکارانه و غیرقابل توجیه است.» سه دور گفت‌وگوهای هسته‌ای میان ایران و شش کشور، سازنده نبود و هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا نیز این هفته بر آن تأکید کرد. به هر حال، دولت اوباما ظاهراً به تداوم مسیر دیپلماتیک در قبال مسئله هسته‌ای ایران علاقه‌مند است تا از حمله یکجانبه اسرائیل به تأسیسات هسته‌ای ایران جلوگیری کند. تا زمانی که اثرگذاری تحریم‌ها علیه صادرات نفتی ایران مشخص نشده، اقدام نظامی باید از نظر دور نگه داشته شود.

در پایان مقاله آمده است: به هرحال، باوجود این سیاست‌ها، پاسخ بین‌المللی به اقدامات تروریستی ایران باید جدی‌‌تر از گذشته باشد. باوجود شواهد و مدارک محکم که حزب‌الله و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به این حملات مرتبط می‌کند، حتی برخی کشورها که خاکشان مورد هجوم تروریست‌ها قرار گرفته، واکنش جدی نشان نداده‌اند. سفیر هند در سازمان ملل، ترور این هفته مقامات ارشد سوری در دمشق را محکوم کرد، اما باید ایران را به دلیل بمب‌گذاری ماه فوریه مسئول بدانند. در صورتی که ایران از پیامدهای اقدامات تروریستی خود در امان باشد، همچنان در مسیر تروریسم گام خواهد گذاشت. اسرائیل گفته است به روش خود انتقام خواهد گرفت. اما «جنگ در سایه» نباید تنها پاسخ باشد. شورای امنیت باید شواهد و مدارک فراوان در مورد دخالت حزب‌‌الله و سپاه پاسداران ایران در این حمله تروریستی را بررسی و این دو سازمان و دولت ایران را با تصویب تحریم‌هایی مجازات کند.

پاسخ: نویسنده در مرثیه‌خوانی سیاسی‌اش برای صهیونیست‌ها، از مدارک محکم علیه حزب‌الله و سپاه سخن می‌گوید بدون اینکه حداقل به یک مورد اشاره کند. او با تهمت به حزب‌الله و سپاه، درصدد پنهان کردن دشمنان زیاد صهیونیست‌ها در سراسر دنیا است. نویسنده از ترور دانشمندان هسته‌ای ایران که به اعتراف تروریست‌ها با دستور رژیم صهیونیستی انجام شده، عبور کرده و از اینکه هند ترور مقامات سوریه را محکوم کرده، انتقاد می‌کند تا نشان دهد تروریسم بر دو قسم است: حق و ناحق. ترورهایی که به دستور و یا به‌وسیله استکبار انجام می‌شود، حق است و ترورهایی که علیه استکبار صورت می‌گیرد ناحق. دلیلی وجود ندارد که کسی تقسیم‌بندی استکباری استکبار را بپذیرد!