تیر ماه امسال گروهی از گردشگران آلمانی با حضور در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) تهران ، مزار شهدای کشورمان را زیارت کردند. سپس با حضور در سالن نمایش فیلم (خانه شهید) گلزار شهدا به تماشای بخشی از مستندهای حماسه آفرینی و رشادت جوانان کشورمان و لحظات شهادت مظلومانه رزمندگان نشستند.

یکی از نکات جالب این دیدار همزمانی حضور این گردشگران آلمانی در گلزار شهدا با مراسم تشییع و تدفین پیکر جانباز شهید «ذبیح الله زهره وند» بود که سوالاتی را برای آنها برانگیخت. این گردشگران درباره دلیل فوت این شهید والامقام از مسئولان خانه شهید سوالاتی پرسیدند. در پاسخ گفته شد: «این شهید و بسیاری از رزمندگان در اثر بمبهای شیمیایی ساخت کشور آلمان و پس از سالها تحمل عوارض ناشی از مجروحیت شیمیایی به شهادت می رسند.» شنیدن این سخنان موجب تعجب و تاثر آنها شد.

اولریخ مولر ، یکی از اعضای این تیم گردشگری پس از تماشای فیلم دشادت رزمندگان کشورمان گفت: «من با تماشای این فیلم به یاد کشتارهایی افتادم که در جنگ جهتنی دوم واقع شده بود. در آن جنگ نیز جوانان زیادی کشته شدند.»

گردشگری دیگری نیز ابراز داشت که: «متعجبم از اینکه شما طولانی ترین جنگ را در دنیا داشته اید اما کمرنگ ترین تبلیغات و اطلاع رسانی را در سطح دنیا انجام داده اید!!!»