پایگاه اینترنتی گلف‌نیوز 22 ژوئیه 2012 (1 مرداد) در مقاله‌ای به آغاز مجدد حمایت مالی و تسلیحاتی آمریکا از یمن به دلیل افزایش تهدید ایران و القاعده پرداخت و نوشت: پنتاگون دور جدید حمایت‌های تسلیحاتی و تجیهزاتی از یمن را به‌منظور تقویت این کشور در برابر تروریسم آغاز کرده است. این اقدام آمریکا در میانه نگرانی‌ها از فعالیت‌های جاسوسی و مداخلات ایران در این کشور صورت گرفته است. وزارت دفاع آمریکا پس از توقف کمک نظامی به یمن در سال گذشته، به‌دلیل هرج‌ومرج داخلی این کشور، حال با ارسال تسلیحات و آموزش نظامی به ارزش 112 میلیون دلار در سال جاری موافقت کرده است. این کمک‌ها در قالب کمک‌های 75 میلیون دلاری و 37 میلیون دلاری ارائه شده که به ترتیب در ماه گذشته و ماه جاری به تصویب رسیده‌اند.

در ادامه مقاله آمده است: پنتاگون در اسنادی که به کنگره ارائه داد، گزارش داد که آخرین کمک‌ها برای ارسال هواپیماهای ترابری دوموتوره، قایق‌های بادی، تجهیزات مخابراتی و انواع تسلیحات و مهمات صورت گرفته است. یکی از اهداف تأمین بودجه نظامی برای یمن، ارتقای مبارزه با تروریسم ازجمله از طریق هواپیماهای بدون سرنشین، تسلیحات و آموزش و تقویت نیروهای نظامی است. مقامات آمریکایی در ماه مارس بحث در مورد نحوه کمک بهینه به یمن را آغاز کردند. در حال حاضر، در یمن حکومتی مورد حمایت آمریکا مستقر است. اعتراضات گسترده و فشار آمریکا، به کنار رفتن علی عبدالله صالح از قدرت انجامید. رهبران آمریکا گفته‌اند معتقدند رئیس‌جمهور کنونی یمن، شریک راهبردی مناسبی برای آمریکا خواهد بود. آمریکا همچنان القاعده یمن را تهدیدی تروریستی تلقی می‌کند؛ هرچند این سازمان تروریستی در بیش از یک سال اخیر به‌عنوان تهدید جدی داخلی ظاهر نشده است. انور العولقی، یکی از رهبران کلیدی القاعده، پاییز سال گذشته با حملات هواپیمای بدون سرنشین آمریکا کشته شد. العولقی از طراحان و مجریان حملات مختلف علیه اهداف آمریکا و غرب بود.

در پایان مقاله آمده است: در عین حال، هفته گذشته رئیس‌جمهور یمن به ایران هشدار داد که به فعالیت‌های جاسوسی خود در کشورش پایان دهد که دلیل این هشدار، کشف فعالیت‌های جاسوسی ایران در یمن بود. مقامات آمریکایی نیز گفته‌اند که ایران در امور یمن دخالت می‌کند. لئون پانه‌تا، وزیر دفاع آمریکا و هیلاری کیلینتون، وزیر خارجه آمریکا نیز در ماه ژوئن به کنگره گزارش دادند که کمک‌های مبارزه با تروریسم به یمن، برای امنیت ملی آمریکا مهم است. آمریکا از سال 2007، بیش از 326 میلیون دلار صرف کمک‌های امنیتی و سایر کمک‌ها به یمن کرده که دلیل اصلی آن، افزایش تهدیدات القاعده یمن بوده است. این کمک‌ها سال گذشته به‌طور ناگهانی به دلیل ناآرامی‌های سیاسی و امنیتی در یمن متوقف شد. طرح‌های اولیه پنتاگون به‌منظور کمک 150 میلیون دلاری به یمن در سال گذشته قطع شد و تا ماه گذشته هیچ کمک نظامی برای یمن به تصویب نرسیده بود.

پاسخ: صحت و سقم ادعای مقامات آمریکا و این پایگاه اینترنتی درباره علت کمک تسلیحاتی به یمن، با طرح این پرسش مشخص می‌شود: آیا اگر ادعای واهی دخالت ایران در امور یمن نبود، آمریکا به این کشور که دست‌نشانده خود را بر آن حاکم کرده‌، کمک نظامی نمی‌کرد؟ پاسخ کاملاً مثبت است. رویه آمریکا شاهد انکارناپذیر این پاسخ است. آمریکا همیشه از گذشته تا حال، به حکومت‌های دست‌نشانده‌اش که حتی بالقوه در معرض مخالفت‌های مردمی هستند، کمک‌های نظامی گسترده می‌کرده است، پس به میان کشیدن ایران تنها بهانه‌ای برای موجه نشان دادن این کمک‌های نظامی و تاراج سرمایه‌های مردم یمن است.