روزنامه جروزالم‌پست 25 ژوئیه 2012 (4 مرداد) در مقاله‌ای به دور جدید گفت‌و‌گوهای هسته‌ای ایران و گروه 1+5 و تأکید رژیم صهیونیستی بر اقدامات جدی‌تر گروه 1+5 علیه برنامه هسته‌ای ایران پرداخت و نوشت: اویگدور لیبرمن، وزیر خارجه اسرائیل می‌گوید: «گفت‌و‌گوهای ایران و قدرت‌های جهانی نمی‌تواند برای همیشه ادامه یاید و ... زمان پایان گفت‌و‌گوها و آغاز اقدامات عملی فراخواهد رسید.» در حالی آقای لیبرمن در نشستی مطبوعاتی در بروکسل در مورد مسئله ایران سخن گفت که قرار است مقامات ایران و اروپا در استانبول گفت‌و‌گو کنند. لیبرمن گفت: «پس از سه دور گفت‌و‌گو در استانبول، بغداد و مسکو، تصور می‌کنم که زمان رسیدن به برخی نتیجه‌گیری‌ها رسیده است... ما صبر داریم، منتظر می‌مانیم و با نگرانی این گفت‌و‌گوها را زیر نظر داریم؛ اما همچنان به دیدن نتایج واقعی امیدواریم.»

در ادامه مقاله آمده است: در گفت‌و‌گوهای ماه گذشته در مسکو که بدون نتیجه پایان یافت، تصمیم گرفته شد که سه دور گفت‌و‌گو در سطوح پایین صورت گیرد. نخست، میان کارشناسان فنی که 3 ژوئیه در استانبول برگزار شد. دوم، میان معاون سیاست خارجی اتحادیه اروپا و همتای ایرانی وی، علی باقری که روز سه‌شنبه به‌طور محرمانه و به دور از فضای رسانه‌ای برگزار شد و حال قرار است نشست دیگری میان کاترین اشتون، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سعید جلیلی، گفت‌و‌گوکننده ارشد هسته‌ای ایران در روزهای آتی صورت گیرد. خانم اشتون نماینده گروه 1+5 است. هدف از سه دور گفت‌و‌گو در سطوح پایین، سنجش امکان بازگشت به گفت‌و‌گوهای سیاسی بود. جزئیاتی از نشست روز سه‌شنبه منتشر نشده است. گروه 1+5 از ایران می‌خواهد که در گام نخست اعتمادسازی، غنی‌سازی 20 درصدی را متوقف و ذخایر اورانیوم 20 درصدی را به خارج کشور منتقل کند و در عین حال، تأسیسات غنی‌سازی فردو در نزدیکی قم را متوقف کند. این درخواست‌ها بسیار کمتر از آن چیزی است که اسرائیل هدف گفت‌و‌گوها می‌داند. هدف اسرائیل توقف کامل غنی‌سازی اورانیوم و انتقال کامل اورانیوم غنی شده به خارج کشور و تعطیلی کامل تأسیسات فردو است.

پاسخ: معمولاً اهداف باید در نسبت‌شان با مبانی تعیین شوند، هدف ایران بهره‌برداری حداکثری از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای و مبنای آن قوانین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و هدف دشمنان محروم کردن ایران از این حق مسلم است که مبانی آژانس حق چنین هدفی را به اعضای زورگوی آژانس نمی‌دهد تا چه برسد به رژیم صهیونیستی که به سبب تخلفات هسته‌ای‌اش همیشه از قرار گرفتن در تیررأس آژانس فرار کرده است.