روزنامه واشنگتن پست 1آگوست 2012(11 مرداد) در مقاله‌ای به تشدید تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران پرداخت و نوشت: دولت اوباما و کنگره آمریکا روز سه‌شنبه جداگانه تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را تشدید کردند که دلیل آن، وادار کردن مقامات ایران به پذیرش مصالحه هسته‌ای اعلام شده است. کاخ سفید دو بانک خارجی را مشمول تحریم‌ها و مجازات‌های تازه کرد که یکی از این بانک‌ها چینی و دیگری عراقی است. اتهام این بانک‌ها انجام معاملات بانکی به جای نهادهای اقتصادی ایران است. همچنین دولت آمریکا اعلام کرد افزایش محدودیت‌ها در مورد خرید محصولات پتروشیمی در دستور کار قرار گرفته است.

در ادامه مقاله آمده است: ایران تاکنون در برابر خواسته‌های غرب برای توقف برنامه هسته‌ای مقاومت کرده و پنج دور گفت‌و‌گوهای هسته‌ای بین‌المللی نیز راه به جایی نبرده است. باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، در بیانیه‌ای آغاز تحریم‌های جدید را اعلام کرد و گفت همچنان به یافتن راه‌حل دیپلماتیک برای بحران هسته‌ای ایران پایبند است؛ اما فشار بر ایران به‌منظور پایبندی به تعهدات بین‌المللی صورت می‌گیرد. در این بیانیه آمده است: «در صورتی که دولت ایران به سرپیچی خود ادامه دهد، تردیدی نخواهد بود که آمریکا و شرکای آن به تحمیل اقدامات بیشتر ادامه خواهند داد.» این بیانیه چند ساعت پیش از آنکه نمایندگان کنگره، قانونی برای افزایش تحریم‌های اقتصادی ایران به تصویب برسانند، منتشر شد.

در پایان مقاله آمده است: نمایندگان از دو حزب در کنگره برای تصویب تحریم‌ها تلاش می‌کنند تا پیامی جدی به جمهوری اسلامی داده باشند. آخرین دور گفت‌وگوها که هفته گذشته در استانبول صورت گرفت، بدون رسیدن به توافق پایان یافت و در مورد زمان گفت‌وگوهای بعدی توافقی نشد.

پاسخ: در آستانه انتخابات آمریکا، فشار لابی صهیونیسم بر دولت آمریکا برای تحریم‌های بیشتر ایران، افزایش یافته است. لابی صهیونیسم با آگاهی کامل از نیاز اوباما به خودش برای پیروزی در انتخابات، روزهای باقیمانده تا زمان برگزاری انتخابات را دوره طلایی برای واداشتن بیشتر اوباما به اعمال تحریم‌های سخت‌تر علیه ایران می‌داند و دولت آمریکا هم در عین اینکه به خسارات اینگونه تحریم‌ها واقف است، چشم‌بسته و از روی ناچاری تسلیم خواسته لابی صهیونیسم شده است.