پایگاه اینترنتی العربیه انگلیسی 5 آگوست 2012 (15 مرداد) در مقاله‌ای به تحریم‌های غرب و رویکرد جامعه بین‌الملل در قبال ایران پرداخت و نوشت: جامعه بین‌الملل در رویکرد خود در قبال ایران با چالش‌هایی رو‌به‌روست. از یک‌سو، ایرانی هسته‌ای تهدیدی جدی علیه منطقه و فراتر از آن از جمله منافع آمریکا و غرب در سراسر خاورمیانه به‌شمار می‌رود. از سوی دیگر، حمله نظامی به ایران می‌تواند پیامدهای فاجعه‌باری برای منطقه داشته باشد و تضمینی برای موفقیت آن وجود ندارد. به موازات آنکه زمان به جلو می‌رود و نشانه‌ای از تسلیم شدن ایران وجود ندارد، موضع‌گیری‌های اسرائیل نشان می‌دهد صبر این کشور رو به اتمام است. بنیامین نتانیاهو و ایهود باراک هشدار داده‌اند زمان برای تحریم و دیپلماسی، رو به پایان است. ایران به‌طور فزاینده‌ای نقش منفی در منطقه از جمله در سوریه ایفا می‌کند.

در ادامه مقاله آمده است: وقوع جنگی دیگر در منطقه فاجعه‌بار خواهد بود. البته تردیدهایی در مورد حمله یک‌جانبه اسرائیل به ایران وجود دارد. اسرائیل در چنین جنگی به حمایت آمریکا نیاز دارد. پس از عراق و افغانستان، آمریکا دیگر نمی‌تواند در باتلاق دیگری فرو رود. در عین‌حال، علاوه بر اینکه وقوع جنگ به کشته شدن انسان‌های بی‌گناه می‌انجامد، بستن شدن تنگه هرمز که روزانه تقریباً 20 درصد نفت جهان از آن می‌گذرد نیز چالشی جدی به‌شمار می‌رود. در صورتی که تنگه هرمز صحنه جنگ و پرتاب موشک‌ها شود، تأثیر بر قیمت جهانی نفت فاجعه‌بار خواهد بود و به رکود اقتصادی در سطح جهان منجر خواهد شد. با توجه به اینکه ایران مقابله به مثل خواهد کرد، همسایگان ایران از پیامدهای این جنگ در امان نخواهند ماند؛ زیرا ایران از گروه‌های دست‌نشانده خود استفاده خواهد کرد.

در پایان مقاله آمده است: جامعه بین‌الملل تمایل جدی دارد که آخرین دور تحریم‌ها به رهبری آمریکا، رهبران ایران را از پای درآورد. 1 ژوئیه آغاز تحریم صادرات نفتی ایران از سوی اتحادیه اروپا بود. شرکت‌های اروپایی که تقریباً تمام نفت‌کش‌های نفتی جهان را بیمه می‌کنند، بیمه کشتی‌های حامل نفت ایران را متوقف کرده‌اند.

پاسخ: این پایگاه اینترنتی عربستانی می‌داند هرگونه حمله به ایران می‌تواند کل منطقه را ناامن کند، از جمله اینکه موقعیت کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس به خطر می‌افتد؛ از این‌رو درباره حمله به ایران، هشدارآمیز بحث می‌کند و در مقابل، از تحریم ایران که برای آن‌ها ظاهراً پیامدی ندارد با خوشحالی و رضایت یاد می‌کند.