روزنامه هاآرتص 7 آگوست 2012 (17 مرداد) در مقاله‌ای به برآورد اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و غرب از برنامه هسته‌ای ایران پرداخت و نوشت: اطلاعات جدید اسرائیل و چهار کشور غربی نشان می‌دهد که ایران در مسیر دستیابی به تسلیحات هسته‌ای پیشرفتی جدی کرده است که این یافته‌ها با یافته‌های گذشته آن‌ها تفاوت دارد. این خبر را دیپلمات‌های غربی و مقامات اسرائیل مطرح کردند که از نزدیک برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای تلاش می‌کنند. یک دیپلمات غربی که نخواست نامش فاش شود، گفت: آمریکا، انگلستان، فرانسه، آلمان و اسرائیل در مورد این برآورد اطلاعاتی اتفاق نظر دارند. مطابق گفته این منبع، این برآورد اطلاعاتی از آغاز ماه فوریه صورت گرفت که در آن هنگام، ایران به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای اجازه بازدید از سایت پارچین را نداد. ایران در این سایت، بخشی از تحقیقات و توسعه تسلیحات هسته‌ای را به پیش می‌برد.

در ادامه مقاله آمده است: بازدیدهای بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای از ایران و فاش شدن برخی اطلاعات که ایران برای پنهان‌سازی آن‌ها تلاش می‌کند، سوءظن به ایران در مورد ساخت تسلیحات هسته‌ای را تشدید کرد. ماه گذشته روزنامه دیلی‌تلگراف گزارش داد که سپاه پاسداران تیم جدیدی از 60 دانشمند هسته‌ای را به‌منظور توسعه برنامه هسته‌ای نظامی خود در قالب یک گروه در لویزان تهران به کار گرفته است. در سال 2006 بازرسان از این پایگاه که متعلق به آژانس توسعه موشکی ایران است، بازدید کردند. روزنامه دیلی‌تلگراف گزارش خود را بر پایه اطلاعات دریافتی از سازمان مجاهدین خلق (منافقین) منتشر کرد. یک اتاق فکر آمریکایی موسوم به مؤسسه علوم و امنیت بین‌الملل نیز تصویری ماهواره‌ای از سایت پارچین منتشر کرد که مطابق گزارش‌های اطلاعاتی غرب، ایران در آنجا به ساخت تسلیحات هسته‌ای مشغول است.

در پایان مقاله آمده است: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، ظاهراً در جلسه‌ای پشت درهای بسته در هفته گذشته گفت: کمیته تحقیقی که در مورد حمله احتمالی اسرائیل به ایران تحقیقات می‌کند، وی را از انجام چنین حمله‌ای منع نکرده است. وزیر دفاع ایران نیز به خبرنگاران در تهران گفت: حمله اسرائیل به ایران غیرممکن است، مگر آنکه رژیم صهیونیستی بخواهد خودکشی کند... ایران به‌طور کامل آماده پاسخگویی به هرگونه حمله‌ای است.» نتانیاهو نیز به میت رامنی، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت حمله نظامی اسرائیل یا آمریکا علیه تأسیسات هسته‌ای ایران احتمالاً به سرنگونی رژیم ایران کمک می‌کند.

پاسخ‌: این روزنامه صهیونیستی برای پیگیری عملیات روانی به روش جدیدی دست پیدا نکرد و ناچار شد روش‌های تکراری گذشته را تکرار کند: «این یافته‌ها با یافته‌های گذشته آن‌ها تفاوت دارد.» این روش، تمامی یافته‌های گذشته آن‌ها را که در زمان خودش ادعا می‌شد با «یافته‌های گذشته خود» تفاوت دارد، در بر می‌گیرد و یافته‌های ادعایی جدید هم به‌زودی دروغ از آب درمی‌آید. ادعای تشکیل تیم جدید هسته‌ای سپاه هم از ترفندهای کهنه شده و برای زنده و جذاب نگه داشتن بحث هسته‌ای ایران در افکار جهانی است. هشدار نتانیاهو درباره حمله به ایران هم به جای آنکه بازتاب یک اراده قاطع باشد، به نمایش گذاشتن یک حسرت و آرزوی برآورده‌نشدنی است.