انصار الاسلامپایگاه اینترنتی راداو 11 آگوست 2013 (20 مرداد) در مقاله‌ای به درخواست گروه تروریستی انصارالاسلام از اقلیت سنی ایران برای انجام اقدامات تروریستی در ایران پرداخت و نوشت: انصارالاسلام که گروهی گسترده برای سنی‌های عراق و جهادی‌های عرب به‌شمار می‌رود، از سنی‌های ایران خواسته برای جهاد علیه حکومت شیعه ایران متحد شوند. این سازمان جهادی در پیامی که در وب‌‌گاه رسمی و صفحه فیس‌‌بوک خود منتشر کرد، گفت که تمام‌ سنی‌های ایران باید تحت پرچمی واحد جمع شوند و از جهاد برای تبدیل ایران به ملت قرآن و شمشیر استفاده کنند. این سازمان جهادی اعلام کرد که توجیه جهاد علیه حکومت ایران به سبب رشد نفوذ شیعیان در منطقه است.

در ادامه مقاله آمده است: انصارالاسلام گفت: «(حکومت) شیعیان در ایران به‌دنبال پول، قدرت و از بین بردن اسلام و تغییر مذاهب است. رهبران شیعه ایران نماینده یک ملت اسلامی به‌شمار نمی‌روند. امروز شیعیان در سراسر جهان در پست‌های تصمیم‌سازی هستند و حوزه‌های تحت نظارت آن‌ها در حال افزایش است... هدف آن‌ها پراکندگی هویتی و از بین رفتن ناسیونالیسم سنی است.» این تهدید در حالی صورت می‌گیرد که خشونت فرقه‌ای در سراسر خاورمیانه[غرب آسیا] به‌ویژه عراق و سوریه تشدید شده است. سنی‌ها در عراق حمله علیه مناطق شیعه‌نشین را آغاز کرده‌اند و امیدوارند برای سرنگونی دولت تحت تسلط شیعیان در عراق فشار کافی وارد کنند. این حملات پس از آن صورت گرفت که تظاهرات مسالمت‌آمیز سنی‌ها در عراق به‌دلیل تیراندازی نیروهای امنیتی، چندین کشته و زخمی بر جای گذاشت. این وضعیت این نگرانی را به‌وجود آورده که عراق به صحنه خونین جنگ فرقه‌ای بدل شود. انصارالاسلام مسئولیت بسیاری از حملات در کرکوک و موصل را بر عهده گرفته است.

در پایان مقاله آمده است: پیوندهای میان سازمان‌های افراط‌گرای اسلامی در عراق و سوریه، در ماه‌های اخیر ایجاد شده است. چیزی که زمانی تصور می‌شد برای آزادی و خیزش‌ علیه نیروهای بشار اسد به وجود آمده، حال به وضعیتی بدل شده که برخی تحلیل‌گران، آن را درخواست برای جهاد می‌دانند. جبهه النصره که در کنار ارتش آزاد سوریه برای سرنگونی اسد می‌جنگد، پذیرفته که پیوندهایی با شاخه القاعده در عراق دارد. هر دو گروه، خواهان تبدیل سوریه به کشور مستقل اسلامی هستند و این پیوندها سبب شده مقامات غربی از نیات گروه‌های شبه‌نظامی اسلامی در عراق و سوریه وحشت داشته باشند.

تحلیل‌::::::::::::: تشکیل سازمان القاعده که آمریکایی‌ها آن را برای مقابله با ارتش سرخ شوروی در افغانستان به‌وجود آوردند و برخی از کشورهای عربی مانند عربستان از آن حمایت و پشتیبانی کردند، تجربه‌ای شد برای ایجاد گروه‌های مشابه و اهداف مشخص. مزایای تشکیل این گروه‌های مزدور با اعتقادات منحرف مذهبی با اینکه در درازمدت برای آمریکا و برخی کشورهای عربی که از آن‌ها حمایت می‌کنند، خطراتی به همراه دارد، آن‌ها را به پشتیبانی از این گروه‌های متحجر و کوردل سوق می‌دهد و از طریق آن‌ها اهداف پلیدشان را پی‌می‌گیرند که راه‌اندازی جنگ‌های فرقه‌ای و مذهبی، در رأس آن قرار دارد. یکی از راه‌های مهم برخورد با آن‌ها، سرکوب شدید و روانه ساختن آن‌ها به سوی کشورهای حامی‌شان است که از طریق در تنگنا قرار دادن آن‌ها، امکان‌پذیر است.